Ένας άνθρωπος που δεν προχωράει δεν αφήνει ίχνη.

RECENT POSTS

Κυριακή 5 Απριλίου 2015

Άρης-Πανσερραϊκός 1-0

Πολύ γερά στην μάχη της ανόδου μπήκε και πάλι ο Άρης! Μπροστά σε 15 χιλιάδες οπαδούς του (μεταξύ τους και περίπου 300-400 των φιλοξενούμενων) που δημιούργησαν ατμόσφαιρα από τα παλιά, επικράτησε με 1-0 του Πανσερραϊκού και μείωσε στον έναν βαθμό από την κορυφή (59 οι Σερραίοι, 58 οι Θεσσαλονικείς).
Χρυσός σκόρερ του Άρη, ο Γκόλιας στο 50 λεπτό με ωραία ατομική ενέργεια και αριστερό σουτ.
Ένα «τρίποντο» που ήρθε δικαιότατα καθώς η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη κυριάρχησε απόλυτα και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης. Απέναντι μάλιστα σε έναν Πανσερραϊκό που δεν δικαιολόγησε ούτε στο ελάχιστο την βαθμολογική του θέση, που έπαιζε παθητικά και που δεν έκανε ούτε υποψία ευκαιρίας.
Πλέον ο Άρης «φόρτωσε» με άγχος του Σερραίους οι οποίοι έχουν να παίξουν και στην Καβάλα, η οποία επίσης νίκησε σήμερα (με 2-0 τοιν Άρη Ακροποτάμου), μειώνοντας και αυτή στον έναν βαθμό από την κορυφή!
Ο Γκόλιας έπιασε εξαιρετικό σουτ μέσα από την περιοχή και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού

Κάτι από τα... παλιά θύμισε η έδρα του Άρη, καθώς περίπου 15.000 οπαδοί δημιούργησαν πολύ όμορφη ατμόσφαιρα