Ένας άνθρωπος που δεν προχωράει δεν αφήνει ίχνη.

RECENT POSTS

Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Ατρόμητος και Άρης στο Περιστέρι κόλλησαν στο 0 -0

Στο 0 -0 κόλλησαν Ατρόμητος και Άρης στο ΠεριστέριΟ Άρης θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αν ήταν πιο τυχερός, αφού είχε δύο δοκάρια με τους Μπομπαντίγια στο 60ο και Καστίγιο στο 90ο λεπτό.Δύο καλές φάσεις και αυτές για τον Ατρόμητο καταγράφηκαν στο πρώτο μέρος, το οποίο είχε καλό ρυθμό, αλλά δεν είχε τελειώματα. Στο 15’ ο Σηφάκης απέκρουσε ένα σουτ που επιχείρησε ο Σαρμιέντο, ενώ στο 37’ ο Καμαρά έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι έγινε πιο παραγωγικό στις τελικές φάσεις με τον Άρη να σημαδεύει δύο φορές τα δοκάρια. Στο 52’ οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, με το σουτ του Σαρμιέντο έξω από την περιοχή να υποχρεώνει τον Σηφάκη σε θεαματική απόκρουση. Η «ρελάνς» των «κιτρινόμαυρων» ήρθε 7 λεπτά αργότερα, με τον Μπομπαντίγια μόνο απέναντι στον Μιχαηλίδη να στοχεύει το οριζόντιο δοκάρι, ύστερα από τη σέντρα του Νέτο.Στο 90ο λεπτό οι Νέτο, Μενδρινός και Καστίγιο άλλαξαν ωραία τη μπάλα, ο τελευταίος πλάσαρε τον Μιχαηλίδη αλλά είδε την προσπάθειά του να σταματά στο δεξί δοκάρι του Μιχαηλίδη.